ul. Klonowa 24/1, 78-200 Białogard

„OSKAR” Nauka Jazdy – Wojciech Suchocki

Dlaczego warto rozpocząć kurs na prawo jazdy w okresie jesienno-zimowym?

Gdy zmienia się pogoda za oknem, szybciej zapada zmrok i pojawiają się pierwsze przymrozki, spada frekwencja w ośrodkach szkolenia kierowców. Kandydatów na kierowców odstrasza myśl o zdawaniu egzaminu w ekstremalnych warunkach – przy kiepskiej widoczności i na śliskiej nawierzchni. Okazuje się jednak, że nauka jazdy w warunkach panujących o tej porze roku może przynieść kursantowi wiele korzyści – dlatego w dzisiejszym artykule przedstawimy kilka argumentów stojącym za tym, że warto rozpocząć kurs na prawo jazdy w okresie jesienno-zimowym.

Wszechstronna nauka – lepszy efekt

Kandydaci na kierowców, którzy realizują swój kurs w trudnych warunkach atmosferycznych, są zdecydowanie lepiej przygotowani do samodzielnej jazdy i nabywają więcej przydatnych umiejętności za kółkiem, niż osoby które uczą się jeździć latem. Mowa tutaj przede wszystkim o jeździe podczas wzmożonych opadów atmosferycznych, gołoledzi czy śnieżnych koleinach. Sama wiedza teoretyczna na temat tego, jak poruszać się na zimowej drodze może nie wystarczyć – dlatego warto skorzystać z okazji, aby nauczyć się tego pod okiem instruktora.

Wzmożona koncentracja

Złe warunki atmosferyczna wzmagają czujność i koncentrację uczestników ruchu drogowego – co skutkuje niższym prawdopodobieństwem popełnienia błędu na egzaminie. Dodatkowo, wielu kierowców mając świadomość większego zagrożenia na drodze jeździ wolniej – dzięki czemu kursant zyskuje więcej czasu na prawidłową reakcję.

Potencjalnie łatwiejsza trasa egzaminu

W sytuacji zaśnieżenia dróg, wielu egzaminatorów może zrezygnować z wyznaczenia trasy egzaminacyjnych na wąskich uliczkach, gdzie łatwiej popełnić błąd niż na głównych drogach miasta. Dodatkowo, na trasie spotkamy zdecydowanie mniej rowerzystów – co przekłada się na znacznie mniejsze ryzyko popełnienia błędów w zachowaniu wobec nich podczas egzaminu.

Więcej wolnych terminów

Mniejsza ilość kursantów w szkole nauki jazdy przekłada się oczywiście na większą ilość wolnych terminów i pozwala instruktorom na większą elastyczność oraz rozplanowanie zajęć praktycznych w różnych porach dnia. Również w kwestii ustalenia terminu egzaminu praktycznego w ośrodku WORD mamy większe pole manewru, a czas oczekiwania jest znacznie krótszy niż w okresie letnim.

Warto wziąć pod uwagę powyższe argumenty, podejmując decyzję o tym , kiedy rozpocząć kurs na prawo jazdy. Ważne jest uświadomienie sobie, że przede wszystkim podczas kursu powinniśmy nabyć jak najwięcej kluczowych umiejętności koniecznych do prowadzenia auta, aby być jak najlepiej przygotowanym do samodzielnej jazdy już po zdanym egzaminie.